تاثیر-طول-کابل-در-کیفبت-تصاویر
تاثیر طول کابل در کیفیت تصاویر دوربین مداربسته

تاثیر طول کابل در نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته یکی از نکاتی که باید در نظر گرفت

طول کابل دوربین مدار بسته می باشد.چنانچه دوربین های شما در فواصل دور از دستگاه رکوردر یا DVR قرار دارند شما می بایست چند نکته مهم را در نظر بگیرید. مهم ترین نکته کیفیت کابل شما می باشد.چنانچه ناچار هستید سیم کشی را در مسافت طولانی انجام دهید ابتدا باید نوع کابل دوربین مدار بسته خود را با کیفیت انتخاب کنید.کابل های ایرانی با آلیاژ های تمام مس دارای کیفیت بالایی می باشند و در این پروژ ها استفاده از کابل های تمام مس بجای کابل های بی کیفیت توصیه می گردد.تاثیر طول کابل تقریبا رابطه مستقیم با کیفیت تصویر دارد که این موضوع برای پردازش های مختلف دوربین متفاوت است.

تاثیر طول کابل در کیفبت تصاویر دوربین مداربسته
نکته بعدی که بسیار مهم است ، محاسبه میزان افت ولتاژ بر اساس طول کابل می باشد.چنانچه قصد دارید منبع تغذیه را در نزدیکی دوربین های مدار بسته خود قرار
دهید نباید قطر کابل برق شما کمتر از 5.1 میلی متر باشد که ولتاژ برق 220 ولت شما خیلی دچار افت نشود.
اما چنانچه از ولتاژ 52 ولت و منبع تغذیه مرکزی برای دوربین های خود استفاده می کنید )در پروژه های دارای طول کابل زیاد توصیه نمی گردد(باید در نظر داشته
باشید که افت ولتاژ سر خط را با توجه به قطر و تاثیر طول کابل بصورت دقیق محاسبه کنید تا تجهیزات شما با توجه به افت ولتاژ آسیب نبینند.
اگر برای دریافت تصاویر خود از کابل های با آلیاژ مخلوط و یا آلومینیوم استفاده کنید خواهید دید که در مسافت های بالا افت تصویر محسوسی را تجربه خواهید کرد.
اشتراک گذاری